Jakie szczepienia dla 3 latka?

Dzieci należy chronić na wiele sposobów. Nie tylko poprzez odpowiedni ubiór dopasowany do pogody czy zabezpieczenie wszelkich miejsc w domu, które mogą się okazać dla niego niebezpieczne, jak np. schody. Należy je chronić także przed występowaniem różnych chorób zakaźnych, które pojawiają się często, a mogą się okazać dla nich niezwykle groźne. Jak się okazuje, możemy a nawet powinniśmy tutaj skorzystać z różnego rodzaju szczepień, dzięki którym mamy możliwość wzmocnić organizm dziecka i sprawić, że lepiej będzie on sobie radził z atakami danej choroby. Jednak żeby tak było, musimy najpierw poznać kalendarz szczepień.

Na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim jeśli chcemy mieć pewność, że dobrze chronimy nasze dziecko, to powinniśmy się zastanowić, czy chcemy korzystać tylko z kalendarza szczepień obowiązkowych, czy jednak chcemy sięgnąć również po ten od szczepień zalecanych.

W pierwszym przypadku szczepienia dotyczą wszystkich, którzy nie mają przeciwwskazań medycznych, a niedostosowanie się do zaleceń może pociągać skutki prawne. W drugim przypadku rodzice sami decydują czy chcą zaszczepić dziecko, a lekarze jedynie sugerują, z jakich szczepień powinno się skorzystać. Jeśli chodzi o szczepienia dla 3 latka, to jeśli wszystko było podane tak jak należy, zgodnie z harmonogramem, to w tym czasie nie będzie on musiał mieć żadnych szczepień obowiązkowych. Dopiero kolejne będzie musiał otrzymać w momencie ukończenie 6 roku życia. Trochę inaczej jednak sprawa będzie się przedstawiała ze szczepieniami zalecanymi.

Jakie może otrzymać?

Jeżeli zastanawiamy się nad tym, jakie szczepienia dodatkowe może otrzymać nasz 3 latek, to warto na początek powiedzieć o tych, mających chronić przed pneumokokami. Jeśli jeszcze nie miał tych szczepień, a ma iść właśnie do przedszkola, to koniecznie powinniśmy go zaszczepić przeciwko tej chorobie.

Tym bardziej, że występuje ona bardzo często właśnie wśród przedszkolaków. Co więcej możemy tutaj skorzystać ze szczepienia przeciwko ospie wietrznej, jeśli nasze dziecko jeszcze nie chorowało na tą chorobę, bo im później zacznie chorować, tym gorzej będzie ją przechodzić. Dodatkowo wśród szczepień 3 latka, które w dodatku będziemy powtarzać każdego roku, mogą się znaleźć również te przeciwko grypie. To ważne, bo to groźna choroba, powodująca wiele powikłań, dlatego jeśli mamy możliwość ochronić przed nią dziecko, dzięki specjalnym szczepieniom, to warto z tej możliwości skorzystać. Zobaczmy jakie szczepienia możemy wykonać, kiedy nasze dziecko będzie miało 3 lata. Pamiętajmy, że one wszystkie mają je chronić przed poważnymi chorobami i powikłaniami, które mogą być przez nie wywołane. Words: Characters:.

aptekaolimpijska.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.