Czy wiemy jakie są szczepienia u szczeniaka?

Wiele się mówi o konieczności szczepienia dzieci, o tym jak ważna jest ta kwestia. Jednak musimy wiedzieć, że jeśli jesteśmy właścicielem psów, to również ciąży na nas obowiązek doglądania różnego rodzaju szczepień, tak aby były one wykonane w odpowiednim terminie. Tym bardziej jeśli zajmujemy się szczeniakiem, u którego odporność na różne choroby dopiero powstaje. Dlatego też, tak ważne jest to, aby wiedzieć, kiedy powinniśmy się udać do weterynarza w celu zaszczepienia swojego pupila, tak abyśmy mieli pewność, że będzie on odpowiednio chroniony przed różnymi schorzeniami.

Nie jest ich tak wiele

Jeżeli chcemy mieć pewność, że dołożyliśmy wszelkich sił, aby nasz szczeniak był zdrowy, to musimy wiedzieć, jakim szczepieniom należy go poddać, tak aby był odpowiednio chroniony. Jak się okazuje, jedynym obowiązkowym szczepieniem, które jest wpisane w prawo, jest szczepienie przeciwko wściekliźnie. Jeśli go nie wykonamy, to będziemy musieli się liczyć z różnymi sankcjami finansowymi. Jednak pamiętać musimy, że chodzi tutaj o zdrowie naszego pupila, a to oznacza, że powinniśmy się również zapoznać z listą szczepień zasadniczych. Są to szczepienia, których nie wymusza na nas prawo, ale lepiej żebyśmy je wykonali, bo mają one chronić naszego szczeniaka przed najgroźniejszymi chorobami. Dlatego jeśli tylko zależy nam na jego zdrowiu, to w ogólnie nie powinniśmy się zastanawiać czy wykonać takie szczepienia, nawet jeśli nie wymaga tego od nas prawo.

Na tej liście znajdują się z pewnością takie szczepienia jak te, mające chronić naszego psa przed parowirozą i nosówką.

pasta przeznaczona dla uszkodzonych zębów Sensodyne Expert Soft cechuje się stosunkowo niską ceną

Są też dodatkowe

Poza tymi dwoma rodzajami szczepień, które zostały wymienione wyżej, mamy jeszcze szczepienia dodatkowe. Ich już w ogóle nie musimy wykonywać, jednak warto się z nimi zapoznać i się nad nimi zastanowić, tym bardziej jeśli nasz pies znajduje się w grupie psów, które najbardziej narażone są na występowanie danej choroby. Do tych szczepień dodatkowych mogą należeć między innymi te, mające chronić naszego populi przed boreliozą albo leptospirozą. Bez względu na to, na jakie szczepienia ostatecznie się zdecydujemy, nie powinniśmy z nimi zwlekać. Warto dopilnować, aby to pierwsze szczepienie odbyło się już po 8 tygodniu życia. Jest to tym ważniejsze, że w przypadku wielu chorób, szczeniaki przechodzą je znacznie gorzej niż dorosłe psy. Przy szczepieniu szczeniaków, tak samo jak przy szczepieniu dzieci bardzo ważne jest nie tylko pilnowanie terminów, ale również prawidłowych odstępów między szczepieniami. Warto się też zastanowić, jakie szczepienia wybrać, aby jak najlepiej chronić swojego pupila. Words: 145 Characters: 998.

aptekaolimpijska.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.