Wszystko jest dokładnie opisane – szczepienia kiedy?

Jeżeli chodzi o szczepienia, to musimy zdawać sobie sprawę z tego, że jest tutaj wiele ważnych zagadnień. Przede wszystkim dokładnie powinniśmy pilnować czasu, w którym nasze dziecko ma być zaszczepione. Po drugie trzeba sprawdzać, czy otrzymuje ono dokładnie tą szczepionkę, którą właśnie powinno być zaszczepione, tak abyśmy mieli pewność, że nie zostanie przegapiona żadna dawka.

Warto również dbać o to, aby w okresie szczepień nasze dziecko było zdrowe, bo im więcej będzie przesunięć w szczepieniach, tym trudniej będzie nam chronić naszą pociechę przed różnymi chorobami.

Kierujmy się kalendarzem

Chcemy mieć pewność, że nie przeoczymy żadnego szczepienia? Jeśli tak, to powinniśmy się kierować wytycznymi, które ujęte są w kalendarzu szczepień obowiązkowych i zalecanych, jeśli te drugie również nas interesują. Jest to bardzo ważne, ponieważ z jednej strony powinniśmy robić wszystko co w naszej mocy, aby dziecko otrzymywało szczepienia przypominające w odpowiednim czasie, a z drugiej w niektórych przypadkach, jeśli nie otrzyma szczepienia do konkretnego wieku, to później nie będziemy mogli już ich wykonać.

Tak chociażby jest w przypadku zalecanych szczepień na rotawirusy. Jeśli nasze dziecko nie zostanie zaszczepione pierwszą dawką przed ukończeniem 12 tygodnia życia, to już później nie będziemy mogli go zaszczepić przeciwko tej chorobie. Dlatego kalendarz szczepień zawsze powinniśmy mieć pod ręką, tak abyśmy w każdej chwili mogli sprawdzić, na co nasze dziecko powinno być zaszczepione w najbliższym czasie.

Ustalają lekarze

Możemy się obawiać, czy takie natężenie szczepień we wczesnym okresie życia dziecka jest bezpieczne i dobre dla jego delikatnego organizmu. Tak naprawdę nie mamy się tutaj czym przejmować, bo taki kalendarz szczepień obowiązkowych i tych zalecanych, jest układany przez lekarzy. Oni bardzo dokładnie sprawdzają wszystkie za i przeciw, a to powoduje, że co jakiś czas takie kalendarze są aktualizowane.

Czasami jakieś szczepienie się dodaje, czasami zostaje ono przesunięte w czasie. Jednak pamiętajmy, że są to zalecenia specjalistów, a oni wiedzą co można podać i w jakiej częstotliwości, aby z jednej strony wzmocnić organizm naszego dziecka, a z drugiej, żeby nie spowodować żadnych problemów. Bardzo ważne jest to, abyśmy znali wytyczne takich kalendarzy, zwłaszcza tego obowiązkowego.

Dlatego warto go mieć gdzieś na wierzchu i to z okresu narodzin naszego dziecka, abyśmy mieli pewność, że znamy ten, który się do niego odnosi, bo w między czasie mogły zajść jakieś zmiany, więc nie powinniśmy się sugerować kalendarzem, który właśnie obowiązuje.

aptekaolimpijska.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.