Na co szczepionka vaxigrip tetra

Co roku w okresie jesienno – zimowym odnotowuje się bardzo dużo zachorowań na grypę. Co gorsze, wiele z nich kończy się śmiercią pacjenta, a to tylko pokazuje, że z tą chorobą nie można sobie igrać, bo jest ona znacznie bardziej niebezpieczna niż mogłoby się wydawać. Dlatego też warto wiedzieć, że jest szczepionka vaxigrip tetra, którą możemy przydać, aby zmniejszyć niebezpieczeństwo zachorowania, a co się z tym wiąże, żeby również do minimum ograniczyć zagrożenie wystąpienia różnego rodzaju powikłań, które do końca życia mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Co jest ważne?

W przypadku takiej szczepionki jaką jest vaxigrip tetra musimy wiedzieć, że jest ona tak skonstruowana, aby chroniła nas przed 4 szczepami grypy. To oznacza, że szansa na to, iż uda nam się uniknąć zachorowania znacznie wzrasta, zwłaszcza w porównaniu z inną szczepionką, która chroni nas tylko i wyłącznie przed jednym szczepem. Dodatkowo warto powiedzieć, że szczepionka vaxigrip tetra może być już podawana od 6 miesiąca życia, a to oznacza, że spokojnie możemy nią zaszczepić dzieci, które mają chodzić do żłobka albo przedszkola.

To ważne, ponieważ w tak dużym skupisku nie trudno jest o zachorowanie, tym bardziej, że grypa przenosi się drogą kropelkową, a więc naprawdę nie trudno jest się nią zarazić. A im słabszy organizm tym większe jest niebezpieczeństwo, że może dojść do pojawienia się różnego rodzaju groźnych powikłań. Dlatego też lepiej się zaszczepić i zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia choroby, a nawet jeśli się okaże, że zachorowaliśmy, to możemy być pewni, że przejdziemy ją łagodniej i bez większych powikłań.

Jak dawkować?

Jeżeli zastanawiamy się nad tym, jak powinniśmy dawkować szczepionkę vaxigrip tetra to warto wiedzieć, że po 6 miesiącu życia powinna być ona podawana 1 raz do roku. Jeśli szczepimy dziecko dopiero po 9 roku życia, to wówczas powinno być szczepione dwoma dawkami, gdzie odstęp między nimi powinien wynosić przynajmniej 4 tygodnie. Jeśli wszystko to będzie wykonane w odpowiedni sposób, organizm będzie w stanie przygotować odpowiednie przeciwciała, aby móc się bronić.

Należy jednak pamiętać, że wirus grypy co chwilę mutuje, a to oznacza, że konieczne jest szczepienie co roku, aby można było przyjąć szczepionkę, która będzie miała największe szanse ochronić nas przed obecną mutacją grypy. Jeśli skorzystamy z tak poszerzonej szczepionki jak vaxigrip tetra istnieje spora szansa, że uda nam się uchronić przed danym szczepem. Warto zobaczyć jak działa taka szczepionka i co dzięki niej możemy zyskać.

Words: Characters:.

aptekaolimpijska.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.